بهترین ها را با ما تجربه کنید

img

نکات مهم در خریدن خانه

نویسنده: املاک ساسان تاریخ: 1398/10/04

قبل از اینکه برای خریدن خانه تصمیم بگیرید باید اطمینان حاصل کنید که یک تصمیم آگاهانه گرفته اید . تصمیمی که نه فقط براساس زیبایی خانه باشد و نه فقط برای اینکه می خواهید خانه ای برای خودتان داشته باشید .

وضعیت مالی شما: فقط به این دلیل که واجد شرایط وام هستید نباید وام بگیرید از طرف دیگر اگر فکر می کنید که نمی توانید وام بگیرید شاید دارید اشتباه می کنید .

قدمت خانه : قبل از اینکه خانه ای را بخرید باید تاجایی که می توانید در مورد آن اطلاعات جمع آوری کنید حتی مسائل و مشگلاتی که در گذشته وجود داشته اند و اکنون حل شده اند هم می توانند درک و بینشی نسبت به مسائلی که ممکن است چند سال آینده با آن ها مواجه شوید  ، ایجاد کنند . با دقت خانه را بازرسی کنید و نتایج کارتان را بررسی کنید . اگر مورد مشکوکی در خانه بود آن را نادیده نگیرید .

محله: یک خانه ی فوق العاده اگر در محله خوبی نباشد مناسب نیست . بنابراین قبل از خرید خانه در مورد محله و مشگلاتی که تا به حال در آن وجود داشته سوال کنید . همچنین بررسی کنید که آیا خانه فرهنگ یا باشگاه وجود دارد یا نه . اگر فرزندی دارید در مورد مدرسه های محل و معلم هایشان تحقیق و بررسی کنید . ممکن است بخواهید با اعضای انجمن اولیا و مربیان و یا والدین بچه های مدرسه دیدار و صحبت کنید تا بیشتر در مورد حال و هوای مدرسه بدانید . ظاهر محله نیز مهم است مطمئنا دوست ندارید در محله ای زندگی کنید که تنها خانه ای که فرو نریخته است خانه ی شما باشد .

وسایل همراه خانه : اگر صاحبان خانه بعضی از اسباب و وسایل شان را به همراه خانه می فروشند ، قبل از این که قرارداد را امضاء کنید شما و فروشنده باید دقیقا بدانید که چه چیزهایی همراه با خانه به فروش می رسد اگر می خواهید خیالتان راحت باشد لیست آنها را در قراردادتان بنویسید.

عوامل مزاحم : هر خانه ای ایرادهایی هم دارد . مثلا ممکن است وقتی رو پله ها قدم میگذارید سروصدا کنند و یا مثلا گربه همسایه دوست داشته باشد روی ایوان خانه ی شما لم بدهد و استراحت کند . حتی اگر به یک خانه ی نو هم بروید باز هم ممکن است با خانه جدید و یا محله ی جدید مشگلاتی داشته باشید .اما نهایتا تلاشتان را بکنید که قبل از اینکه خانه را بخرید تفاوت بین مسائل آزاردهنده ی کوچک و مسائلی که موجب فسخ قرارداد می شوند را متوجه شوید . به عنوان مثال سرو صدا و ترافیک ناشی از تعطیل شدن مدرسه ، مسئله ای نیست که موجب فسخ قرارداد شود. هرچند دفعه که می توانید از خانه ای که قرار است بخرید بازدید کنید دراین مدت چیزهایی که ممکن است باعث مزاحمت شما شوند را مشاهده کنید و اگر متوجه موضوعی شدید که نمی توانید آن را نادیده بگیرید به دنبال یک خانه دیگر باشید 

برچسب‌ها

خرید خانه | خرید آپارتمان | نکات مهم | وضعیت مالی در خرید خانه | انتخاب محل سکونت | محله | زیبایی خانه | همسایه ها | نکات مهم در خرید آپارتمان | نکات مهم در خرید خانه |

اشتراک‌گذاری

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید

برچسب ها

آخرین پروژه ها