بهترین ها را با ما تجربه کنید

img

انواع نور پردازی در منزل

نویسنده: املاک ساسان تاریخ: 1397/11/30

نورپردازی منازل با روش های مختلف:

 

چلچراغ  : به محض ورود به هر اتاقی چیزی که به چشم می آید لوستر هست لوستر های چلچراغی یکی از انتخاب های خوب برای نشیمن و پذیرایی ست این نوع لوستر می تواند کریستالی یا ترکیبی از چوب و فلز باشد .

 

آویز  :آویزها لوسترهای کوچکتری هستند و همان طور که از نامشان پیداست طول زیادی دارند این آویزها را می توان به تنهایی یا همراه با چند آویز دیگر به سقف نصب کرد .برای اتاق های کوچک خوب است فقط یکی از آنها را نصب کنید . اما مثلا برای بالای جزیره یا کانتر آشپزخانه ، می توانید سه آویز زیبا و یک شکل را به یک قد یا کوتاه و بلند ، نصب کنید .

 

چراغ های سقفی  : در اتاقهایی همچون آشپزخانه یا نشیمن یا راهروهای خانه می توانید از چراغ هایی که به سقف نصب می شود استفاده کنید . البته باید بدانید این نوع لوسترها بسیار کمتر از چلچراغ ها جلب توجه می کنند .

 

لوستر دیواری   : از این لوسترها می توان در مکان هایی همچون آینه حمام یا دستشویی یا جلوه دادن به قاب عکس یا آثار هنری استفاده کرد .لوسترهای دیواری بیشتر جنبه تزئینی دارند تا نور دهی.

 

آباژور های زمینی یا رومیزی : آباژور ، رایج ترین وسیله نور پردازی خانه است که برای زیبایی و دکور فضاهای مختلف از آن استفاده می شود . با کمک آباژور می توانید جلوه ی نوری خاصی به فضاهای نشیمن یا پذیرایی ببخشید . حتی برای اتاق خواب نیز بسیار کاربرد دارند . باید توجه داشته باشید که قاعده آباژور باید حدود 20 سانتی متر عریض تر و دو سوم بلندتر از قاعده پایه ی آباژور باشد .

 

انتخاب لامپ مناسب : لامپی که برای لوستر ، آباژور یا... انتخاب می کنید بسیار مهم است . بهتر است از ترکیب نورهای زرد و سفید در خانه استفاده کنید در ضمن ،لامپ های نو، نور بیشتری دارد.

 

هالوژن های توکار : با کمک این هالوژن ها می توان نور پردازی زیبایی در فضا ایجاد کرد . به طور مثال دیوار کوب های برنجی یا برنزی ، لوسترها و چلچراغ هایی از جنس برنز و طراحی کلاسیک ، انتخاب کنید.

 

لوسترهای مدرن : در خانه هایی که دکوراسیون مدرن دارند باید لوستر مدرنی نیز انتخاب کنید .شکل ساده و جزئیات کم دارند این لوسترها از جنس استیل ، کروم و شیشه تهیه می شوند .

 

مناسب طراحی میانه : طراحی میانه در واقع نوعی طراحی میان  طراحی مدرن و کلاسیک است . برای این دکور باید از لوستری که از مواد ساده همچون آهن چکش کاری شده ، ساخته شده اند و تزئینات زیادی هم دارند .

 

نور آشپزخانه : آشپزخانه یکی از مهم ترین اتاق های خانه برای نور پردازی است . باید لوسترهای مناسب برای این اتاق خواب را انتخاب کنید . اصولا آویزهایی که بالای کانتر یا جزیره قرار می گیرند گزینه های مناسبی هستند .

 

روشنایی اتاق خواب : بسیاری از ما برای اتاق خواب لوسترهای ساده یا آویز در نظر می گیریم . اما خوب است از لوسترهای بزرگ و چلچراغی برای اتاق های بزرگ استفاده کنیم . برای مطالعه یا خواب می توانید از نور آباژور روی میز یا روشنایی های دیواری بهره بگیرید .

 

لوستر حمام : اما به تازگی چلچراغ های زیبایی برای حمام طراحی و عرضه شده اند که هویت جالبی به این فضا می بخشند با کمک این چلچراغ ها می توانید حمام را به شکل مدرنی تزئین کنید .

 

لوستر دیواری روشویی : قسمت روشویی دستشویی نیز مکانی است که لازم است نورپردازی خوبی داشته باشد برای این کار می توانید کنار یا بالای آینه این اتاق از لوسترهای دیواری استفاده کنید .

 

 

 

 

 

برچسب‌ها

نور | چراغ | آپارتمان | خانه | منزل | لامپ | مهتابی | چلچراغ | آباژور | هالوژن |

اشتراک‌گذاری

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید

برچسب ها

آخرین پروژه ها